• انتخاب زبان

حقایق تغذیه ای لیمو

لیمومقدار کمی چربی و پروتئین دارد و میزان کربوهیدرات  10%  و میزان آب 88-89%  می باشد. انرژی یک لیمو متوسط 20 کالری است. کربوهیدرات در لیمو شامل فیبر و قندهای ساده از قبیل گلوکز، فروکتوز و ساکاروز است. فیبر اصلی در لیمو پکتین است. فیبرهای محلول از قبیل پکتین میزان هضم قند ونشاسته را در بدن کند کرده و میزان قند خون را کاهش می دهند. فیبرهای رژیمی مهمترین بخش رژیم غذایی است و دارای مزایای سلامتی  زیادی می باشند.

لیمو دارای میزان مواد معدنی و ویتامین های زیادی است. لیمو منبع غنی از ویتامین C است که  یک ویتامین ضروری و آنتی اکسیدان قوی می باشد که برای بهبود عملکرد ایمنی و  سلامتی پوست مفید است. لیمو میزان پتاسیم و ویتامین B6 کمی دارد و یک رژیم غذایی با میزان پتاسیم بالا فشار خون را کاهش می دهد . ویتامین B6 در تولید انرژی از مواد غذایی نقش مهمی دارد. ترکیبات گیاهی موجود در لیمو اثر مثبتی بر روی سرطان، بیماریهای قلبی و التهاب دارد. مهمترین این ترکیبات عبارتند از:

اسید سیتریک: فراوانترین اسید آلی موجود در لیمو می باشد و از تشکیل سنگ کلیه جلوگیری می کند.

هسپریدین : یک آنتی اکسیدان که رگ های خونی را تقویت می کند و از تصلب شریان جلوگیری می کند.

دیوسمین: یک آنتی اکسیدان که در سیستم گردش خون موثراست و در بعضی داروها نیز استفاده می شود ماهیچه های عروق را تقویت کرده و التهاب مزمن را در رگ های خونی کاهش می دهد.

اریوسیترین:یک آنتی اکسیدان است که در پوست و آب لیمو یافت می شود.

دی لیمونن: در پوست لیمو وجود داد ویکی از ترکیبات اصلی اسانس روغنی و سبب ایجاد بوی مشخص لیمو می شود. این ماده سبب کاهش سوزش معده و رفلاکس معده می شود.

 مزایای سلامتی  لیمو

سلامتی قلب

بیماریهای قلبی شامل حمله قلبی، متدوالترین عامل مرگ ومیر می باشد. مصرف لیمو به دلیل میزان ویتامین C بالا سبب کاهش بیماریهای قلبی می شود. میزان پایین ویتامین C   در خون به خصوص در افرادی که اضافه وزن و یا فشار خون بالا دارند  سبب افزایش بیماریهای قلبی می شود.

جلوگیری از تشکیل سنگ کلیه

اسید سیتریک موجود در لیمو میزان اوره را افزایش می دهد که در جلوگیری از تشکیل سنگ کلیه موثر است.

 

جلوگیری از کم خونی

کم خونی از کمبود آهن ایجاد می شود. لیمو مقدار کمی آهن دارد ولی منبع غنی از ویتامین C و اسید سیتریک است که جذب آهن از غذاهای دیگر را افزایش می دهد.

سرطان

لیمو خطر انواع مختلفی سرطان شامل سرطان سینه را کاهش می دهد که این به خاطر وجود ترکیباتی از قبیل هسپریدین و دی لیمونن است.